پایگاه اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی
سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی
پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی: با سپاس از تمام نظرات و  دل نوشته های مخاطبان ارجمند وب سایت اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی وسطی کلائی ، سرور بزرگوار و خوش قلممان ، حاج علی اکبر بوداغی ، از میهمانان شریف این پایگاه اطلاع رسانی، دست نوشته ها و دل نوشته های متعددی ارسال فرمودند که ، در این بین ، دونامه از سویدای دل خطاب به سردارشهید عمویی نگاشتند که ما آنها را بی کم و کاست و با افتخار ، منتشر می کنیم:

سردار شهید عمویی با سلام!

از خاطرات و سرگذشت برجای مانده شما ، دانستم که چگونه در مقابل آتش و پولاد و اهریمن سینه سپر کردید و با خون خود ، خاک مذلت بر سر شیطان صفتان ریختید. با همه شجاعت و رشادت و دلاوری ؛ تواضع و فروتنی تنها بخشی از صفات والای شماست .
ای عزیز و مقرب درگاه الهی ، وای به حال روزی که شما ، ما را فراموش کنید و به حال خودمان واگذارید ؛ هر چند ما نه تنها شما را بلکه خود را نیز فراموش کرده ایم ...
آگاهید که گریه هایم در گلزار شما ، برای تیره روزی ، سرگردانی و گمراهی خودم بوده وگرنه شما که عند ربهم یرزقونید و ما جیره خواران شما .
خوب میدانم که هرگاه دست یاری به سویتان دراز کردم دست رد به سینه ام نزدید و هرگز فراموش نمی کنم که چگونه با پرتو نور خود ، بر دل ظلمت زده ام ، تاثیری شگرف و تحولی عظیم بر زندگی ام داشتید .... کوتاهی کردیم ... فریب خوردیم ... فراموش کردیم ...

سردار شهید عمویی ؛
میدانم که هنوز در راه خدا به جهاد خود ادامه می دهید و میدانم که شما زنده اید و این ما هستیم که مرده ایم و در دنیای مادیات غرق شده ایم .هنوز تصویر شماست که بر لوح دلها حک شده و مایه دلگرمی ، امید و نیروی جهادگران خدا جو ، عاشقان ولایت ، عدالت پیشگان راه هدایت و خدمتگزاران این ملت میباشد.
بزرگی می گفت شهدا مانند شیشه عطری می مانند که با شکستن قفس ،و عروج ، عطرشان فضای هستی را پر می نماید و آنگاه همگان به گوهر وجودشان و زیبائی راهشان پی خواهند برد. .
بعضی مواقع جسورانه و ساده لوحانه از خدای خود شهادت را درخواست کردم و بارها گفتیم اللهم الرزقنا توفیق الشهادة ... اما لحظه ای بر اعمال خود اندیشه نکردم و اندکی به راهی که شما پیموده اید فکر نکردم و مثل همیشه با راحت طلبی و بدون تلاش ، بهترین ها را از خدا خواستم
شهدا شرمنده ام.... ای رهپویان راه انبیاء و اولیاء الهی و ای خونین بالان راه خدائی...شرمنده ایم
گرامی باد یاد و نام شهدای سرافراز شهرمان ؛ سردار شهید عمویی /شهید بازیار /شهید بوداغی
خادم الشهدا /علی اکبر بوداغی /تهران

24 آذر 1392 :: 15:10

پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی:از بین مخاطبان و عزیزان گرانقدری که در وبسایت سردارشهید عمویی ، نظرات و دل نوشته های زیبا و پرمغز خود را ارسال می کنند ، سرور عزیزمان ، جناب آقای علی اکبر بوداغی ، اشعار زیبایی با لهجه ی مازندرانی برایمان به رشته تحریر درآورده است که این مطالب را عیناً منتشر می نماییم. با تشکر از این دوست عزیز و همه بزرگوارانی که به سایت سردارشهیدموسی عمویی تشریف فرما می شوند.اجرشان با سیدالشهداء...

کبوتر گم شده

مه دله غم دپیته غم دپیته
إفرادار بیمه و بهیمه پیته
إفرادار بیمه و بشکسه چله
غرصه سیو چادربزومه دل دله
غرصه غرصه غرصه خروار به خروار
غرصه إنه إنه قطاربه قطار
بورم صحرا بورم جنگل بورم دشت
پسره بورده راه ره بزنم گشت
آهای مه زیره مرد،چی کارهاکردی
مه ره سر بیشتی تینار هاکردی
دو ساله بوردی و دیگر نموئی
پاره بیه منه جیگر نموئی
چند ساله راه دارمه که ته دگردی
دست به دعا دارمه که ته دگردی
مره بکوشته ته چشم انتظاری
رفاقت این تیه بوری تیناری
در که صداکنه گمه بیموئی
ته مار دعا کنه گمه بیموئی
ته ماره برمه واره کور هاکرده
ونه دله ته داغ ناسور هاکرده
مه دست و مه دل و صدا بمرده
برمه نکمه،مه دل باد بکرده
شنه زیره ریکای دوربگردم
نومزه گیره ریکای دور بگردم
ته تازه نوج بزه ریشه بلاره
ته رج دره مه سرپیشه بلاره
شه می ره چم دایی ته دور بگردم
غرصه ره رم دایی ته دوربگردم
أشون ته عکسه می ره چم هادامه
ته عکسه شیشه ره شبنم هادامه
دل ره خربزه واری قاچ هادامه
تا قد داشتمه عکسه ماچ هادامه
امسال نه نی کره کوفا هاکنی
بینجه هپاچی و سما هاکنی
إمسال نه نی تره داماد هاکنم
دوست و رفیقونه دلشاد هاکنم
دامادی رخت ره هرروز بو کشمبه
ورمه وره بازار اتو کشمبه
پنج شنبه نماشون مه گس کفنه
غرصه ورگ وونه و مره لفنه
شومبه مزار ته ره پیدانکمه
دله قرار تره پیدانکمه
بورم جبهه سنگر به سنگره بگردم
داد بکشم پسر پسر بگردم
اینجه جنگه اینجه خون و تفنگه
اینجه جنگه اینجه شونگ و شونگه
مه سر تیر و تفنگ ، مه سرگلیله
اینجه خون روش بیته کیله به کیله
اینتا لینگ کنه شه چه راه نشونه
صاحاب کوبه ونه همراه نشونه
اینتا دست کنه شه که دم هادائه
حلقه دارنه گمونم نوزه ماهه
کوتر إسپه بال ته ره ندیمه
بیمومه ته دنبال ته ره ندیمه
گننه ته ره اروند او بورده
گننه ته ره کوسه ماهی بخرده
گننه تانکه زنجیره بن،راستیه؟
دشمن توپ و تیره بن ، راستیه ؟
مسلمانون مسمانون ، مه سینه
مه دل که دل نیه، کینوئه کینه
مه ره تور بزه چو هاکرده دشمن
کوتره پر پتو هاکرده دشمن
مه سره تش دچینه من شه دومبه
مه کوتره پر بچینه من شه دومبه
مه صدا لو نینه چه چی بهووم
مه چشم سو نینه چه چی بهووم
ته پوتین و پلاک ره راضی بیمه
تنه بپیسه ساک ره راضی بیمه
ته هسکائه جا مه دل رضائه
دل ره راضی کمبه ته هسکائه
شهیدون من شمه تنه بلاره
اتی تیر بخرده اتی خمپاره
درود بر ارواح پاک شهدا خصوصا سردارشهید عمویی /شهید بوداغی/شهید بازیار
خادم الشهدا علی اکبر بوداغی

18 آذر 1392 :: 19:54
اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی : مراسم با شکوه یادواره سرداران و 557 شهید گردان امام محمدباقر(ع) لشکر 25 کربلا با حضور رزمندگان 8سال دفاع مقدس، سرداران و امیران کشوری و لشکری، مسئولین استانی ومحلی وخانواده های معظم شهداء، حانبازان و ایثارگران و اقشار گوناگون مردم در حسینیه عاشقان ثارالله شهرستان قائم شهر در شب شهادت حضرت امام سجاد(ع) برگزار شد. نوای یاد امام و شهدای حاح سعید حدادیان در این مراسم فضا را به خط مقدم جبهه ها و خاطرات 8 سال سلحشوری و مردانگی برد.


فیلم/سیدمصطفی رضایی

15 آذر 1392 :: 07:39

پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی: در شب یادواره سرداران و 557 شهید گردان امام محمدباقر(ع) که شخصیت های لشکری و کشوری نیز حضور داشتند ، سردار سرتیپ دوم پاسدار دکتر اسکندرمومنی ، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور، که از دوستان ، یاران و همرزمان بسیار نزدیک سردارشهید موسی عمویی بوده اند ، نیز ضمن حضور در این مراسم با شکوه، در روند اجرای هرچه باشکوه تر این مراسم کم نظیر ، حمایت های ویژه ای را مبذول داشتند .  در آن شب معنوی و آسمانی،سردارمومنی بزرگوار، برادر عزیزمان، علیرضا عمویی ، فرزند عزیز سردارشهید عمویی را درآغوش گرفتند و خوش و بشی با هم داشتند که تصویر این لحظه زیبا از دوربینمان دور نماند.

اما نکته جالب توجه و بسیار زیباتر ، تصویری است که در آرشیو تصاویر سردارشهیدعمویی ، از سردارعمویی و سردارمومنی در سالیان دور، وجود دارد که احتمالا در آن زمان ، علیرضا ، بسیار کوچک بوده است.اما امروز جوانی رعنا و رشید شده است.

جای بابا موسی خالیست...تا فرزندان نازنینش را ببیند که برای خودشان مردی شده اند....
http://s5.picofile.com/file/8103185692/1_3748_3234.jpg

http://s5.picofile.com/file/8103185726/1_3748_300000.jpg14 آذر 1392 :: 00:24

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی:


http://s5.picofile.com/file/8102733868/1_3748_232323.jpg

http://s5.picofile.com/file/8102733950/2342342.jpg

http://s5.picofile.com/file/8102733634/1_3.jpg


http://s5.picofile.com/file/8102733792/1_3748.jpg

http://s5.picofile.com/file/8102733892/1_37436888.jpg

http://s5.picofile.com/file/8102733676/1_37.jpg

http://s5.picofile.com/file/8102733768/1_37423123.jpg
عکس از؛سیدمصطفی رضایی

10 آذر 1392 :: 20:16

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی: شب جمعه هشتم آذر ماه 92 ! گوش تا گوش اطراف حسینیه عاشقان ثارالله قائمشهر خودروهای پارک شده به حدی زیاد بود، که کوچه های پشت حسینیه را 3 بار چرخیدم تا در نهایت در پس یک کوچه بتوانم برای خودروام جای پارک پیدا کنم. اما بی نهایت تکان دهنده و جالب بود و به 3 بار چرخیدن می ارزید وقتی در نهایت که دلسرد می شوی که چرا هیچ جایی برای خودروات نداری ، به یکباره جای پارک برایت پدیدار میشود، آنهم چه جایی ؟! خودروی با پلاک جانبازی، که یک جانباز در حال پیاده شدن از آن بود! صدایم کرد: پسرم! برای یادواره آمدی؟! گفتم: بله قربان! در حالی که تازه خودرواش راخاموش کرده بود، دوباره استارت زد و ماشنیش را جلوتر برد تا جا برای خودروی من هم پیدا شود ، اما درحالی که مسرور بودم که بعد از چندین بار دور زدن، بالاخره جای پارک گیرم آمد، به یکباره جمله ای تکان دهنده در پشت شیشه ی خودروی آن جانباز تاثیر عجیبی بر من و آنچه در ذهنم بود ، گذاشت ، نوشته شده بود:

ما را طواف کعبه جز دور یار نیست!

کز هر طرف رویم ، خدا روبروی ماست!

بگذریم! با آن جانباز روبوسی کردم و تشکر ویژه ، گفتم : حاج آقا!  اجازه میدهی باهم و در معیت شما به داخل حسینیه برویم، دیدم لبخندی زد و چیزی نگفت، در حالی متعجب بودم که چرا پیاده نمی شود، دیدم پسرش از صندوق ماشین ، ویلچری در آورد،کمک کرد و پدر بر آن نشست ، لبخند از لبانش برداشته نمیشد ، اشاره ی به من کرد و گفت: جوان! من پای قدم زدن ندارم! ما قدم هایمان را در آن 8سال برداشتیم و حالا نوبت شماست! محکم قدم بردار تا خدای ناکرده در زندگی سر نخوری!
در حالی که مات و مبهوت از صحنه ی روبرویم و سخنان تاثیرگذارش شده بودم، گوشی همراهم زنگ زد و علیرضای عزیز،فرزند چهارم و رشید سردارشهید عمویی پشت خط بود، گفتم خودرویم را پارک کردم ، دارم میایم داخل ! اما او مثل همیشه مرا شرمنده مرام و معرفتش کرد و بخاطر منه کمترین، به استقبالم آمد. با هم داخل رفتیم. عزیز دلم ، آقا محمدحسین، فرزند ارشد و نائب سردارشهید عمویی،  و برادر عزیزم ، آقا حمیدرضا فرزند دوم و خوش روی شهید عمویی و چندنفر از دوستان دیگر را دیدم و احوال پرسی گرمی کردیم و دقایقی در انتهای حسینیه جلوس کردیم و سپس با اصرار برادرم ، علیرضا، به ردیف جلوی مراسم رفتیم که بزرگان نشسته بودند . در مسیر دو سرور متواضع و دوست داشتی ، جناب سرهنگ روحانی و ابکائی، از همرزمان شهیدعمویی و از فرماندهان دفاع مقدس را دیدم و احوال پرسی کردیم. قلباً و بی ریا دوستشان دارم. حاج آقای صادق نژاد ، مداح سلحشور مازندرانی که با نوایش خصوصا بارالها جزیره مجنونش، روح انسان را به مناطق عملیاتی می برد ، گپ و گفتی داشتیم . در جلوی مراسم هم که رسیدیم  ،بزرگان زیادی نشتسه بودند. از سرداراسکندرمومنی(رییس پلیس راهور کشور)، تا سردارسعادتی(
معاون اسبق هماهنگی بسیج سپاه منطقه 3 کشوری و استاندار اسبق گیلان) و حضرت آیت الله معلمی(عضومجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر ) و بسیاری از بزرگان و فرماندهان سابق دفاع مقدس .

مراسم با شکوهی بود، فضای بسیار عرفانی و تاثیرگذاری بود. در این یادواره ها، یک سری افراد هستند که در مقابل دیدگان نیستند ، ولی حضور دارند و شاید زحماتشان با خدماتشان نمود پیدا می کند. همیشه علاقه مندم که سیمای مهربان و نازنینشان را ببینم ، چون این انسان های بزرگ برایم خیلی عزیز و قابل ستایش هستند ولی در مراسم یادواره گذشته هم عمده زحماتشان در پشت صحنه بود و خیلی کم دیدمشان. حاج عباس بازیار. حاج مهدی اسلامی. و خیلی های دیگر که من با آنها افتخار آشنایی ندارم . خداوند حفظشان کند. صادقانه و بی منت زحمت می کشند.

دیشب حس عجیبی داشتم! مدام علیرضا را می پاییدم! چشمانش! هرزگاهی به عکس پدر می افتاد! دقیقا در مقابل عکس سردارشهیدعمویی نشسته بودیم. این پسر ، نگاهش مظلومانه و غریبانه است.برادر پاک دل و مهربانش، کمیل ، نیز مثل اوست. اصلا پسران رشید سردار عمویی ، دلی دارند به وسعت دریا ، بی کینه و مهربان و متواضع. البته از پدری که عاشق مکتب حسین (ع)بود و از مادری که زینب گونه و فاطمه گونه، هم پدر بود برای آنان و هم مادر ، چنین فرزندان بزرگی، دور از انتظار نیست.

داشتم می گفتم! دیشب برادر کمیل از ما دورتر بود و من و برادرم علیرضا، کنار هم بودیم. یعنی افتخار داشتم در کنارش بنشینم.اما حس غریبی بود! این پسر کمتر غم های دلش را می گوید. اما من دیشب توجه زیادی به او داشتم ودائما می پاییدمش! ناگهان مجری برنامه شعری خواند که من قبلا از زبان مرحوم آقاسی شنیده بودم:

دلم تنگ شهیدان است امشب *** که همرنگ شهیدان است امشب

من از خون شهیدان شرم دارم *** که خلقی را به خود سرگرم دارم

زمن پرسید ، فرزند شهیدی! *** که بابای شهیدم را ندیدی؟!

دلم لرزید! دیدم علیرضا روی عکس پدر زوم کرده است و چشم از چشم پدر بر نمی دارد!!!

....

آیت الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران و مشاور مقام معظم رهبری و استاد برجسته اخلاق سخنانی تاثیرگذار ارائه کرد و به نوبه خودم بسیار لذت بردم . حاج سعید حدادیان در جایگاه حاضر شد! اشعارش سوز خاصی داشت . حاج سعید گفت و گفت و گفت تا رسید به طنین خاطره انگیز یاد امام و شهداء ... دل و میبره کرببلا...

اشک ها سرازیر شد!

یاد دارم ، خیلی وقت ها  پیش ، به برادرم ، علیرضا، گفتم : نبود پدر ، آزارتان نمی دهد؟!

لبخندی زد و آهی کشید و گفت : عادت کرده ایم!

اما دیشب، در گوشه ای برادرم محمدحسین و برادرم حمیدرضا را می دیدم که چشمانشان سرخ شده بود و اشک میریختند... همینطور که از مداحی حاج سعید فیلم می گرفتم ، حواسم به آنها هم بود! چند لحظه ای از علیرضا غافل شدم! سرم را که برگرداندم! دیدم سرش پایین است و چشمانش را محکم بسته است و تکان می خورد! سرش را که بالا آورد، فقط عکس پدر را نظاره می کرد! به پهنای صورت این پسر اشک ریخت! وای که چقدر چشمان اشک بارش غم بار و مظلومانه است...

دیشب فهمیدم !

فهمیدم که  هنوز به نبود پدر ، عادت نکرده است!


اشک ، امان نمی دهد ، چیزی بگویم...


و العاقبة للمتّقین...


العبدالفانی؛

سیدمصطفی رضایی

9 آذر 1392 :: 23:40

حضرت آیت صدیقی ، مشاور مقام معظم رهبری و امام جمعه موقت تهران:

مسئولین بدانند ، این مملکت متعلق به امام زمان(عج) است

پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی: شامگاه جمعه ، 5 شهید گمنام حسینیه عاشقان ثارالله قائمشهر  ،میزبان حضور پرشکوه فرماندهان، رزمندگان و جانبازان 8سال دفاع مقدس و خیل عظیم و باشکوه مردم همیشه در صحنه مازندران در یادواره سرداران و 557 شهید گردان امام محمد باقر(ع) بوده اند. 

در این مراسم باشکوه که مسئولین و مقامات لشکری و کشوری از جمله سرتیپ پاسدار اسکندر مومنی ، رییس پلیس راهور کشور ، حضرت آیت الله صدیقی مشاور مقام معظم رهبری و امام جمعه موقت تهران ، حضرت آیت الله معلمی نماینده مردم شریف مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه محترم قائمشهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مقامات محلی و استانی نیز حضور داشتند، حضرت آیت صدیقی ضمن عرض تسلیت بمناسبت شب شام غریبان پیام آور کربلا حضرت امام سجاد(ع) افزودند : مسأله ی شهادت در اسلام جایگاهی دارد که جز خود شهیدان کسی قدر این جایگاه را نمی داند و این عالمی که در آن زندگی می کنیم ، عالم پراکندگی  و کثرت است و انسان با زنجیرهایی اسیر شده است ، در مقابل بالاترین مسئولیت ما این است که خود را از این زنجیر ها برهانیم.

حضرت آیت الله صدیقی با بیان اینکه انسانها در این دنیا به دوگروه تقسیم می شوند ، اظهار کردند : گروه اول کسانی هستند که خودشان را فروختند مثل : عمر سعد ، شمر و صدام که خود را به مقام و منسب فروختند که امیرالمومنین(ع) در این زمینه می فرمایند : هر کس خود را فروخت ، خودش را هلاک کرد.

امام جمعه موقت تهران  ادامه داد : عده ای دیگر خودشان را به خودنمایی فروختند مثل شیطان که با تکبر خود را نابود کرد ، در مقابل گروهی هستند که خود را خریدند یعنی از چنگ قید و بندها رها و آزاد شدند.

استاد برجسته و توانمند اخلاق و معرفت افزود : سعی کنید هر کاری می کنید موجب رضایت امام زمانتان شود ، خدمت شما به مردم خدمت به رعیت امام زمان(عج) است.در بازار شیعه ربا خوردن ، بی انصافی ، غش در معامله ، چشم پاک و دست پاک نبودن موجب ناراحتی امام زمان(عج) می شود.

حضرت آیت صدیقی با اشاره به وضع موجود حجاب و عفاف در دانشگاه ها افزودند : دولت های مختلفی که سرکار آمدند و از کنار این مسئله به سادگی گذشتند فردای قیامت در مقابل شهداء مسئولند که بعد از آنها چه کردند؟ ایشان تصریح کرد: اگر چنانچه در دانشگاه ها مسئولین حساسیتی روی حجاب و عفاف نداشته باشند باید به خاطر داشته باشند که امام زمان(عج) ناظر بر اعمال ماست و شهداء قضاوت میکنند که بعداز آنها چه کردیم؟

امام جمعه تهران افزود : دین اسلام ، دین زندگی ، اقتصاد ، سیاست است و این خواسته ی خداوند است که ما در زندگی هدف داشته باشیم. حضرت آیت الله صدیقی افزودند : ما در مذاکرات ژنو هیچ بدهی به غرب نداشتیم ، این جوانان وطن ما  بودند که این تکنولوژی را بومی سازی کردند ، اقتصاد ما باید از درون بجوشد نباید منتظر دروازه های کفار باشیم وکسانی که ملت ما را متکی به غرب بدانند در حق مردم جفا کرده اند.

وی با بیان اینکه ما پیرو آن امامی هستیم که در صحرای کربلا برای اینکه اهل بیتش گرسنه نباشند تسلیم یزید نشد و فریاد "هیهات من الذله" سر داد ، افزود : ملت ایران در این 34 سال با هیچ ملتی در تاریخ قابل قیاس نیست . ولیّ زمان ما تضمین کننده ی حکومت در مجرای اسلام است.

حضرت آیت الله صدیقی با بیان  منزلت شهدای انقلاب تصریح کرد: امام عظیم الشان مان ، با همه عظمتش به رزمندگان غبطه می خورد و می فرمود  رهبر من آن طفل 13 ساله است که با نارنجک به زیر تانک می رود و حقیتا ملتی که شهادت در راه خدا دارد ، ذلت و خواری ندارد. ایشان در پایان با بیان اینکه  آرزوی شهدا هم برگشتن به دنیا و دوباره شهید شدن در راه خداست، خاطر نشان کردند : اگر بندگی کنیم به مقام شهود خواهیم رسید حتی کسانی که به مقام شهود رسیده اند هم آرزوی شهادت در راه خدا را دارشتند.

در پایان مراسم مداح اهل عصمت و طهارت (ع) حاج سعید حدادیان حسینیه عاشقان ثارالله را غرق در فضای عطرآگین و دل انگیز جبهه و جنگ و نوای زیبای یاد امام و شهدا را طنین انداز کرد.

9 آذر 1392 :: 03:42
   1      2    >>


به وبسایت سردار شهید موسی عمویی وسطی کلایی خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع(وب سایت اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی) بلامانع است