پایگاه اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی
سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی
پایگاه اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی: با نهایت تاسف و تالم ، وجود نازنین مادری بی بدیل و معلمی کم نظیر ، مادر مهربان شهیدمظلوم حمیدرضا بازیار و مادرخانوم مکرمه سردارشهید موسی عمویی ،حاجیه خانوم کربلایی ثریا پورحسینی ،  در بی توجهی چندساله از سوی مسئولان مازندران ، به ملکوت اعلی پیوست.

این مادر مظلوم که هفته های اخیر در بستر بیماری بود و با بی توجهی و بی مسئولیتی پرسنل بیمارستان های امیرمازندرانی ساری و رازی قائمشهر ، حالش به وخامت رفت و به ناچار به بیمارستان ایرانشهر تهران منتقل شد و به دلیل وخامت حال مادرشهید کار از کار گذشته بود و دعوت حق را لبیک گفت.

حاجیه خانوم ثریا پورحسینی ، از مفسران و معلمان قرآن کریم بود که بسیاری از جوانان مازندرانی از شهرهای مختلف استان تحت تعلیم و تربیت این مادر  بی نظیر قرار گرفته بودند که بعدها ،  بسیاری از آن جوانان در عملیات های مختلف دفاع مقدس ، به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و از این رو ، این مادر عظیم الشان ،  به ام الشهدای مازندران و معلم قران شهیدان مشهور شد.

از اوصاف و ویژگی های این شیرزن نمونه و بسیار مهربان ، یاد و اطاعت بی حد و حصر  و پیوسته ازخداوند متعال و رسول گرامی اسلام و اهل بیت مکرمش (ع) و تسلیم در برابر فرامین آنان بود. معلم اخلاق و حسن خلق،پاکی و در اوج پاکدامنی ، چشم پوشی و بخشش،رازداری ، عطوفت قلبی بی اندازه، عشق به امام راحل و رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شیفته شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی ، و بسیار عزیز در بین اقوام و خویشان و بستگان از دیگر خصائص و ویژگی های بارز آن مادر مومنه و فاضله بود.

حاجیه خانوم پورحسینی در سال 61 و در عملیات محرم در منطقه موسیان فرزند 20ساله،فرزند مظلومش شهید حمیدرضا بازیار را که فرماندهی یکی از گروهان های لشکر 25 کربلا را بر عهده داشت ، بر اثر اصابت ترکش ها به سینه ، تقدیم اسلام وانقلاب می کند. یک سال بعد،  برادر شوهر عزیزش، شهید مظلوم رمضان بازیار ، در عملیات والفجر6 و در منطقه دهلران و بر اثر اصابت گلوله تانک با مظلومیت تمام به شهادت رسید. در سال 75 ، داماد بزرگش ، جانباز شیمیایی سرتیپ پاسدار شهید موسی عمویی از فرماندهان به نام لشکر 25 کربلا  بر اثر جراحات عمیق شیمیایی به فیض شهادت نائل آمد.
در بین بستگان سببی و نسبی نیز بسیاری از عزیزان این مادر نازنین به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
برای روح بلند و ملکوتی آن فقیده سعیده  و آن  مادر  آسمانی ، رحمت، غفران و رضوان الهی  و حشر با فرزند برومند شهیدش را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.

یادش و نامش گرامی ، روح آسمانی اش شاد به برکت سه صلوات بر محمد و آل محمد(ص)
28 آبان 1395 :: 12:41
به وبسایت سردار شهید موسی عمویی وسطی کلایی خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع(وب سایت اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی) بلامانع است