پایگاه اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی
سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی

پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی: مهدی طالبی با اشاره به تصمیم دولت دهم در شناسنامه‌دار کردن شهدا بیان کرد: بیشتر شهدای دوران دفاع مقدس شناسنامه ندارند، همین موضوع موجب اجرای دستورالعمل دولت در مازندران شد که پس از استان فارس برای صدور شناسنامه شهیدان اقدام کرد.

وی افزود: شناسنامه شهید مانند شناسنامه‌های جدید صادره است که مشخصات کامل شهید و محل شهادت وی در آن درج می‌شود.طالبی از صدور نخستین شناسنامه شهید مازندران در شهرستان سیمرغ خبر داد و گفت: با حضور رئیس ثبت احوال کشور، شناسنامه برادران شهید احمد و محمد کشوری در منزل شهید به مادر شهیدان تقدیم شد.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان‌های قائمشهر و سیمرغ همچنین خاطرنشان کرد: طرح شناسنامه‌دار کردن شهدا به صورت نمادین در سیمرغ مازندران آغاز شد، ولی در حال حاضر امکانات کافی مانند سیستم و دستگاه چاپگر برای اجرای طرح وجود ندارد، اما از نیمه دوم امسال این طرح برای همه شهیدان اجرایی می‌شود./فارس

14 مرداد 1392 :: 18:50
پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی: یکی از جانبازان گلوگاهی در استان مازندران پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت به خیل همرزمان شهیدش پیوست.  به گزارش شمال نیوز، علی اصغر نصیری لمراسکی، جانباز 70 درصد پس از 27 سال تحمل رنج ناشی از مواد شیمیایی که در چشم، ریه و پوست او نفوذ کرده بود، شامگاه یکشنبه جان به جان آفرین تسلیم کرد.
این جانباز اسلام در سال 1330 در خانواده‌ای متدین چشم به جهان گشود، در سال 1364 به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و در 30 فروردین‌ماه 65 در منطقه عملیاتی فاو شیمیایی شد.وی در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان بهشهر به ملکوت اعلی پیوست.
مراسم تشییع پیکر شهید علی اصغر نصیری لمراسکی، 9 صبح فردا از مقابل نیروی انتظامی تا میدان 22 بهمن گلوگاه خواهد بود، سپس از آنجا به زادگاهش روستای «لمراسک» از توابع بخش کلباد گلوگاه انتقال می‌یابد و به سمت گلزار شهدای این روستا تشییع و در جوار آرامگاه امامزاده احمد به خاک سپرده خواهد شد. با شهادت این جانباز سرافراز اسلام، شمار شهدای شهرستان گلوگاه در استان لاله خیز مازندران به 352 تن رسید.

7 مرداد 1392 :: 14:04
به وبسایت سردار شهید موسی عمویی وسطی کلایی خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع(وب سایت اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی) بلامانع است