پایگاه اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی
سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی

پایگاه اطلاع رسانی سردار شهید موسی عموئی: به گزارش خبرگزاری فارس، شهید «سید عابدین حسینی» یکی از شهدای روستای «متکازین» شهرستان بهشهر از توابع استان مازندران است؛ او در دی ماه 1338 به دنیا آمد و پس از سال‌ها تلاش در راه اسلام و انقلاب در 18 آبان 1361 در منطقه عین خوش در عملیات محرم به خیل شهدا پیوست.

می‌گویند شهید سید عابدین در دوران دبیرستان ابتکارات زیادی داشته و دست‌سازه‌هایش مورد توجه اطرافیان و به ویژه دبیرانش بود؛ به اذعان همه دوستان و آشنایان وی در مسائل برقی جزو نخبگان منطقه بود؛ سید عابدین که در کارهای برقی و نجاری تبحر خاصی داشت، دست‌سازه‌هایی از خود بر جای گذاشته که توسط خانواده‌اش نگهداری می‌شود.

ویترین وسایل شخصی و ابتکارات شهید سید عابدین حسینی در خانه پدری‌اشادامه مطلب ...

14 آذر 1391 :: 21:59

پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی: بزرگداشت شهدا و رزمندگان سال های دفاع مقدس گردان امام محمد باقر (ع) لشگر 25 کربلا مازندران برگزار می شود .

رئیس ستاد بزرگداشت شهدا و رزمندگان گردان امام محمد باقر در حاشیه برگزاری نشست کمیته فرهنگی این ستاد و در جمع خبرنگاران گفت : رزمندگان این گردان که از سه استان مازندران، گیلان و گلستان تشکیل شده بود ، پس از گذشت سالها از جنگ گردهم می‌آیند تا ضمن دیدار با یکدیگر، یاد و خاطره شهدای این گردان را گرامی‌ بدارند.

سرهنگ محمد علی روحانی که خود از فرماندهان گردان امام محمد باقر(ع) در سال های دفاع مقدس بشمار می رود ، افزود : این گردان در طول سال های جنگ ششصد شهید تقدیم اسلام و انقلاب نمود که یزرگداشت فرماندهان و شهدای گردان یکی از اصلی ترین برنامه های ستاد می باشد .

وی از راه اندازی دبیرخانه این ستاد خبر داد و اظهارداشت : با توجه به محوریت شهرستان قائم شهر و تعلق تعداد زیادی از شهدا و رزمندگان گردان به این شهرستان ، دبیرخانه ستاد در قائم شهر ، جنب حسینیه عاشقان ثارالله ، طبقه فوقانی روضه الشهدا راه اندازی شده و آماده دریافت پیشنهادات آحاد مردم برای برگزاری هر چه بهتر این بزرگداشت می باشد .

سرهنگ روحانی با یادآوری اهمیت جمع آوری و تدوین خاطرات شهدا و رزمندگان این گردان افزود : رزمندگان گردان امام محمد باقر (ع) به عنوان خط شکنان لشگر 25 کربلا خاطرات نابی را از سال های جنگ در سینه دارند که باید در پروسه زمانی برگزاری این بزرگداشت جمع آوری و تدوین شود .

وی برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا و گردهمایی دوره ای رزمندگان را از مهم ترین برنامه های ستاد دانست و گفت : همه تلاشمان این است تا از هشت کتاب خاطرات شهدا و رزمندگان گردان امام محمد باقر (ع) در این ایام رونمایی شود .

همچنین مسئول کمیته فرهنگی ستاد بزرگداشت شهدای گردان امام محمد باقر (ع) در خصوص زمان برگزاری یادواره ها ، گردهمایی ها و دیگر برنامه های ستاد گفت : همه دست اندرکاران ستاد در تلاشند تا با همفکری و تبادل نظر مناسب ترین زمان ها را برای برگزاری اجلاسیه ی یادواره شهدای گردان و سلسله گردهمایی های رزمندگان تعیین نمایند .

عباس علیجانزاده با تاکید بر نقش بی بدیل گردان امام محمد باقر (ع) در عملیات غرور آفرین والفجر هشت اظهار داشت : با توجه به برگزاری اولین گردهمایی رزمندگان گردان همزمان با سالروز عملیات والفجر هشت ، ماکت این عملیات در زمین وسیعی به اجرا درخواهد آمد تا نسل جوان و نوجوان ما با حماسه های بزرگ رزمندگان خود بیشتر آشنا شوند .

وی دیدار با خانواده های معظم شهدای گردان امام محمد باقر در تمامی شهرهای استان های مازندران ، گیلان و گلستان را از دیگر برنامه های مصوب کمیته فرهنگی ستاد دانست و تصریح کرد : با توجه به اینکه شهدای گرانقدر گردان امام محمد باقر (ع) از شهرهای مختلف سه استان شمالی می باشند برنامه ریزی شده است تا فرارسیدن زمان برگزاری اجلاسیه یادواره شهدا توسط رزمندگان گردان ، در همان شهرمحل سکونت خود از خانواده های معظم شهدای گردان دیدار نمایند.

عیجانزاده تاکید کرد : تمامی برنامه های در دست اجرای ستاد بزرگداشت شهدا و رزمندگان گردان امام محمد باقر (ع) از طریق رسانه های مکتوب ، مجازی و شبکه تبرستان اطلاع رسانی گسترده خواهد شد .

14 آذر 1391 :: 08:02

پایگاه اطلاع رسانی سردارشهید موسی عمویی : ابراهیم چیت ساز، از بسیجیان سال های دفاع مقدس چنین روایت می کند:
«آقا «عزیز رودباری» با بیشتر از هفتاد سال سن و هشت تا اولاد، جبهه را رها نمی کرد. پسرش«شعبان» هم چهار تا بچه داشت و این دو پدر و پسر بسیجی اکثرا در جبهه ها،کنار هم بودند. شبی که در منطقه نعل اسبی «فاو» عملیات شد، «شعبان» -در بیست و هفت سالگی- به شهادت رسید و پیکرش برای تشییع به قزوین منتقل شد.
فرمانده ما به آقا «عزیز» گفت برای تشییع پسرش به مرخصی برود، اما ایشان می گفت: «من احساس می کنم قرار است در این عملیات مزدم را بگیرم، دلم نیست بروم» اما با اصرار زیاد فرمانده و در حالی که نسبت به رفتنش کاملا بی میل بود، قبول کرد و مسافر قطار شد. هنوز قطار چند کیلومتری بیشتر به جلو نرفته بود که هواپیماهای عراقی خط آهن را بمباران کردند. تنها مسافر آن قطار که در جریان این بمباران شهید شد، آقا «عزیز» - در هفتاد و سه سالگی- بود که پیکرش به همراه پسرش تشییع و در گلزار شهدای قزوین به خاک سپرده شد.»

 

«عزیزالله رودباری» به تاریخ یکم فروردین ۱۲۹۲،در شهرستان رودبار متولد شد. او میوه و تره‌بار فروشی بود با سوادی در حد خواندن و نوشتن. سال ۱۳۲۳ ازدواج کرد و صاحب سه پسر و پنج دختر شد. روز بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۶۵،تنها دو هفته پس از شهادت پسرش، در بمباران هوایی «هفت‌تپه» بال در بال ملائک گشود.

«شعبان رودباری»، به تاریخ هفدهم بهمن ۱۳۳۸ به دنیا آمد. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و شغلش کارگری بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. او به تاریخ نهم اردیبهشت ۱۳۶۵، در منطقه ی عملیاتی«فاو» شربت شهادت نوشید. «شعبان» پدرِ سه پسر و یک دختر بود.
روحمان با یادشان شاد

7 آذر 1391 :: 18:19

پایگاه اطلاع رسانی سردار شهید موسی عموئی وسطی کلایی: آیین رونمایی از کتاب «بلبا» روز جمعه سوم آذرماه 91 در مصلای نماز جمعه قائمشهر استان مازندران برگزار شد.مراسم رونمایی از این کتاب آیت‌الله معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان، فرماندهان و رزمندگان لشکر 25 کربلا و مردم شهیدپرور شهرستان قائمشهر حضور داشتند.کتاب «بلبا»‌ که به قلم نویسنده جوان دفاع مقدس، حسین شیردل به زیور طبع آراسته شده، جلد نخست از خاطرات فرماندهان لشکر ویژه 25 کربلاست که توسط «احمدعلی‌ ابکایی» روایت شده است.
احمدعلی ابکایی، معاون شهید علیرضا بلباسی، فرمانده گردان امام محمدباقر‌(ع) از لشکر 25 کربلا بود و رابطه‌ صمیمانه‌ای با وی داشته که بر فضای ماجراهای کتاب حکم‌فرماست و «بلبا» نیز نام اختصاری و رمزی شهید علیرضا بلباسی است که ابکایی برای مکالمه در بی‌سیم به کار می‌برده است.
راوی «بلبا» علاقه زیادی به نوشتن خاطرات خود داشته است به طوری که در جایی از کتاب اینگونه می‌گوید: "خمپاره‌ای کنارم اصابت و من را از جا بلند کرد. در حالی که بین زمین و آسمان معلق بودم، دستم را چرخاندم تا ساعت دقیق این حادثه را برای ثبت در خاطراتم به یاد بسپارم."

ابکایی تمام خاطراتش را از دفاع‌مقدس به صورت روزشمار نوشته بوده و به کمک مصاحبه‌های حسین شیردل کامل شده است و از همین رو «بلبا» را نخستین کتاب تاریخ شفاهی مازندران نامیده‌اند.کتاب «بلبا» به همت ستاد کنگره بزرگداشت سرداران، امیران و 10 هزار شهید استان مازندران و توسط نشر فاتحان منتشر شده است.

6 آذر 1391 :: 01:16
به وبسایت سردار شهید موسی عمویی وسطی کلایی خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع(وب سایت اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی) بلامانع است