پایگاه اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی
سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی سردارشهیدموسی عمویی

 تاریخ تولد : 1347 

 تاریخ شهادت : 1364 

پایگاه اطلاع رسانی سردار شهید موسی عمویی وسطی کلایی : سردار شهید عمویی ، 2 برادر و یک خواهر دارند که سردار موسی بزرگترین فرزند و سپس خواهر سردار به نام مقبول خانم عموئی ، برادر رزمنده و جانبازش ، علی عموئی و برادر کوچکترش ، شهید عیسی عموئی می باشند .

آقا عیسی که متولد ۱۳۴۷ هجری شمسی می باشد و الحق باید اورا شهید فهمیده ای دیگر نامید که در اوج جوانی در جبهه های حق علیه باطل راننده ی ماشین آلات سنگین بوده است که در اثر اصابت خمپاره به سمت وی ، در سن 17 سالگی ، شربت شهادت را جانانه سرکشید و به دیار معبودش شتافت.  

شباهت به ابوالفضل( ع ) و حکایت غم انگیز و پندآموز شهادت آقا عیسی :برادر صفرعلی باقر زاده ، مسؤول ستاد عملیّات خاکی جهاد مازندران ، نقل می کند :
در عملیّات والفجر 8 در یکی از خطوط مأموریت داشتیم که در مسیری نسبتاً طولانی خاکریز ایجاد کنیم. در همین دوران چند نفر از بچّه‎هایی که تازه از طریق جهاد آموزش رانندگی لودر دیده بودند به منطقه آمدند که شهید عیسی عمویی جزء آنان بود. او از لحظه‎ای که وارد منطقه شد، برای رفتن به خط بی تابی عجیبی می‎کرد. همه‎اش دور و بر من می چرخید. هر طرف که می رفتم به سراغم می آمد که پس چه وقت مرا به خط می فرستید؟ هر بار در جواب برایش استدلال می آوردم که حداقل باید چند روزی در همین جا باشید تا با منطقه آشنا شوید، ولی او دست بردار نبود . وقتی دانست که باید به خط برود، سر از پا نمی شناخت. بلافاصله پشت لودر نشست و قبل از همه به راه افتاد.
مسؤول آن گروه تعریف می کند: عیسی مدتّی مشغول خاکریز زدن بود که آتش دشمن سنگین شد؛ رانندگان از ماشین‎ها پایین آمدند تا پس از سبک ‎تر شدن آتش به کارشان ادامه بدهند، امّا او همین طور بی اعتنا به گلوله خمپاره، مشغول ایجاد یک خاکریز بود. در همین حین، تیری به دست راستش اصابت‎کرد. امّا او با دست چپ کارش را دنبال کرد تا این که تیری مستقیم به سینه‎اش نشست و در حالی که خاکریز را به پایان می رساند، در پشت فرمان لودر شهید شد.[روزنامه جمهوری اسلامی 8/ 7 / 65]
از این دست نمونه ها که همچون شهید والامقام ، عیسی عمویی ، آن هم در سن بسیار کم ،  در مجموعه خاطرات و یادهای رزمندگان می توان یافت که ملهم از فرهنگ عاشورا، غیرت، جوانمردی، فتوّت، حمیّت، فداکاری، سقایت، مقاومت پس از قطع دست و دیگر فضیلت‎های ابوالفضل (ع) است.

برای شاید ارواح طیبه ی شهداء ، خصوصا این نوجوان شهید ، 3 صلوات بر محمد و آل محمد

3 آذر 1390 :: 15:30
به وبسایت سردار شهید موسی عمویی وسطی کلایی خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع(وب سایت اطلاع رسانی سردارشهیدموسی عمویی) بلامانع است